Masz pytania napisz do nas biuro@szukamdietetyka.pl

Miejsce na Twoją reklamę

Wyszukiwarka gabinetów

Szukasz dobrego dietetyka w Twojej okolicy? Skorzystaj z naszej wyszukiwarki ofert gabinetów dietetycznych.

Artykuły

Jak chudnąć i zaopiekować się swoją wątrobą?

CZY WIESZ, ŻE.... wątroba to taki narząd w naszym organizmie, który pracuje jak ogromne „chemiczne laboratorium”, spełniając jednocześnie funkcję „przetwórni, magazynu i dyspozytorni” w jednym?

CZY WIESZ, ŻE.... pełni ona ponad 500 różnych funkcji w naszym organizmie? Jest to m.in. rozkładanie kwasów tłuszczowych, przetwarzanie ich w tłuszcze i "sprawiedliwe" dzielenie i oddelegowywanie ich dalej do całego organizmu...

W zasadzie wszystko byłoby ok, gdyby nie jeden szczegół - ta zdolność jest niestety ograniczona... To dlatego, że gdy tłuszczu jest za dużo, wątroba nie daje rady i ..."tyje", przez co nie funkcjonuje już tak dobrze i lekko. Niby proste i logiczne, ale...

CZY WIESZ.... kiedy może się tak zdarzyć?
Powodów stłuszczenia wątroby jest całkiem sporo. Może to być chociażby:
- źle lub wcale nie leczona cukrzyca,
- ciężkostrawna, obciążająca nasz przewód pokarmowy dieta,
- nadużywanie niektórych leków,
- nadmiernie i zbyt często stosowane antybiotyki,
- niektóre środki antykoncepcyjne, przeciwgruźlicze i przeciwzapalne,
- nadużywanie alkoholu,
- I UWAGA! stosowanie drakońskich diet odchudzających...
 
Ależ jak to -  chciałoby się zapytać?

CZY WIESZ, ŻE... jeśli w bardzo krótkim czasie i zbyt „gwałtownie” pozbywasz się balastu tkanki tłuszczowej, nadmiar tego uwolnionego do krwi tłuszczu może powodować jego kumulację wokół wątroby?
Nie bez powodu zatem i jednym z optymalnych założeń diety tzw. odchudzającej jest to, by dla dobra swojej wątroby tracić nie więcej niż 2 kg miesięcznie.

Zatem - rozsądek i zbilansowana, indywidualnie dostosowana do potrzeb naszego organizmu dieta, przyniesie oczekiwane efekty w postaci ubytku zbędnych kilogramów tkanki tłuszczowej, poprawy samopoczucia i zdrowia. Może nieco później – ale na pewno zdrowiej i na dłużej.

Właśnie z tego powodu chociażby warto spotkać się i skonsultować swoją dietę z Dietetykiem.
 

data dodania: piątek 25 listopada 2016

O autorze

Agnieszka Witucka

Z wykształcenia jestem Dietetykiem i Coachem. Czując ciągły niedosyt i „głód wiedzy” nieustannie poszerzam swoją wiedzę i śledzę doniesienia świata nauki, by na rzetelnej wiedzy i naukowych dowodach opierać swoją pracę. Obecnie studiuję zagadnienia z psychodietetyki, która jest moją kolejną pasją.
Doświadczenie zdobywałam i nadal zdobywam dzięki nieustającej ciekawości i pasji. Z pełnym oddaniem pracuję z Pacjentem. Nieustannie tworzę i realizuję szereg projektów prozdrowotnych, rozwojowych, edukacyjnych.
Z ogromnym zaangażowaniem cały czas poszukuję optymalnych i indywidualnych rozwiązań w swojej pracy. Nie poddaję się w promowaniu zdrowych nawyków żywieniowych, stylu życia i … bycia na diecie bez diety
Miejsce na Twoją reklamę
Miejsce na Twoją reklamę
Miejsce na Twoją reklamę

SZKOLENIA/KURSY/WARSZTATY

PARTNERZY

FOOD FORUM czasopismo
Kancelaria, Sławomir Szymański, Bydgoszcz
platforma, program dla dietetyka
insulinooporność, dieta, zdrowie, cukrzyca, glukoza, insulina
Za treść artykułów/historii/opini oraz zdjęć administracja nie odpowiada. W przypadku naruszenia prawa, wszelkie zgromadzone dane o osobie łamiącej prawo, zostaną przekazane odpowiednim organom. Korzystanie z portalu oznacza akceptacje regulaminu. Kopiowanie elementów graficznych oraz rozwiązań technologicznych zastosowanych na niniejszej witrynie surowo wzbronione. Właścicielem portalu jest SZUKAM DIETETYKA
© Copyright 2016 www.szukamdietetyka.pl All Rights Reserved

Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl

stat4u