Masz pytania napisz do nas biuro@szukamdietetyka.pl

Miejsce na Twoją reklamę

Wyszukiwarka gabinetów

Szukasz dobrego dietetyka w Twojej okolicy? Skorzystaj z naszej wyszukiwarki ofert gabinetów dietetycznych.

Historie pacjentów

marta odchudzanie metamorfoza września dieta

Metamorfoza Marty

Agnieszka Witucka – dietetyk, coach; pomysłodawczyni, organizatorka i partner projektu MOJA METAMORFOZA we Wrześni; właścicielka gabinetów dietetycznych KLINIKA DIETETYKA gabinet dietetyki & coachingu.
 
Marta Dutkiewicz – 32-letnia, aktywna zawodowo mama 2 dzieci, żona, córka, przyjaciółka. Na pierwszy rzut oka wydawało się, że świetnie radzi sobie z wieloma wyzwaniami życia codziennego, godzi życie rodzinne z zawodowym i towarzyskim. Życie jednak pisze swoje scenariusze, a człowiek nawet przed sobą stara się ukrywać marzenia, pod dywan zamiatać problemy, siebie stawiając na ostatnim miejscu listy osób, które potrzebują wsparcia i pomocy.
Do programu MOJA METAMORFOZA we Wrześni zgłosiła się nie licząc w zasadzie na to, że zostanie do niego wybrana i zaproszona. A zostałaJ
Poznajcie Martę – finalistkę 3 edycji projektu MOJA METAMORFOZA i jej drogę do ZMIANY.
Jak wyglądała jej praca nad zmianą nawyków żywieniowych, jak osiągała swój cel, sukces i jak pozbyła się zbędnych kilogramów, które nie ułatwiały jej życia?
 
AW: Marto – przeszłaś swoją wielką metamorfozę. Schudłaś, wyglądasz kwitnąco, promiennie, młodziej. Energii masz za 2 lub 3. Co się zmieniło?
MD: Od lutego do czerwca tego roku schudłam 15,5 kg, dzisiaj łącznie na minusie mam 16,5kg. Właśnie w lutym zgłosiłam się do Twojego projektu – MOJA METAMORFOZA we Wrześni i wykorzystałam szansę, jaką mi dałaś Ty i wszyscy Partnerzy tego projektu.
AW: Opowiedz jak to się stało, że zdecydowałaś się na udział w projekcie?
MD: Chciałam w końcu mieć jakąś motywacje. Całkowicie oddałam się moim najukochańszym dzieciakom i oczywiście pracy. Nawet one już mówiły, że mogę trochę schudnąć. Nie mówiąc już o mojej mamie, która ciągle zwracała mi na to uwagę. Było mi przykro, ale udawałam, że mnie to „nie rusza”. Mąż nigdy nie powiedział mi, że jestem „za gruba”, mówił raczej, że ma „więcej ciała do kochaniaJ”.
Za namową koleżanki napisałam i wysłałam swoje zgłoszenie. Pomyślałam, że „nic mnie to nie kosztuje, a mogę zyskać”. Jak zostałam zaproszona na casting, zaczęło mi zależeć. To był mój czas na zrobienie czegoś dla siebie i wykorzystałam go jak najlepiej. Przed projektem MOJA METAMORFOZA (MM)  nie byłam pewna siebie, nie wytyczałam sobie celów do zrealizowania, jednym słowem przestałam się „rozwijać” zawodowo i osobiście. Stanęłam w miejscu. Poświęciłam się rodzinie, wychowywaniu dzieci i pracy, a ja zeszłam na drugi plan. Jestem mamą, żoną i osobą aktywną zawodowo. Pogodzenie tych trzech rzeczy było nie lada wyzwaniem, ponieważ doszło wiele zobowiązań projektu MM. Na pewno nie osiągnęłabym tego bez wsparcia moich najbliższych. Oni dali mi siłę i dobre słowo w bardzo ciężkich chwilach. Po zakończeniu czterech miesięcy ciężkiej pracy w projekcie stałam się zupełnie inną osobą. Inaczej spostrzegam samą siebie, zmieniłam sposób myślenia. Teraz jestem nie tylko mamą i żoną, ale pełnowartościową kobietą, która jest pewna siebie, ma cele do osiągnięcia, rozwija się. Oczywiście teraz łatwo nie będzie na pewno, zawsze przysłowiowe ”kłody pod nogi” będą rzucane, ale teraz nie będę się wycofywać tylko rozwiązywać problemy i piąć się w górę. Ciężka praca, prędzej lub później, będzie nagrodzona, a efekty ujrzą światło dzienne.
AW: Każdemu, kto teraz na Ciebie patrzy trudno uwierzyć, że to ta sama Marta, która jeszcze na początku roku ważyła 95kg! Narzekała na swoje ciało, była ociężała, zmęczona i nie miała motywacji. Co było dla Ciebie najtrudniejsze?
MD: Najtrudniejsze było pogodzić pracę, obowiązki domowe z obowiązkami projektu MM.
AW: Jak widać okazało się, że „nie taki diabeł straszny…” Czy tak sobie wcześniej wyobrażałaś
„bycie na diecie”?
MD: Dieta każdemu kojarzy się z wieloma wyrzeczeniami i stereotypami z nią związanymi. Sama takie miałam. Bardzo szybko przekonałam się, że jest to nieprawda. Dobrze przygotowana dieta to przyjemność jedzenia, próbowanie nowych smaków i łatwość ich wykonania.
AW: Marta – co przyszło Ci najłatwiej, a co najtrudniej jeśli mówimy już o zmianie Twojej diety, nawyków żywieniowych?
MD: Najtrudniej  było przystosować się do jedzenia co 3 godzony i odrzucenia słodyczy oraz picia dostatecznej ilości wody. Najłatwiej – przygotowywanie posiłków.
AW: To jest argument dla wielu osób, które tego szykowania obawiają się chyba najbardziej... Patrząc na Ciebie od razu widać, że było warto. Jak teraz się czujesz, kiedy już schudłaś i dalej pracujesz nad swoim żywieniem już samodzielnie?
MD: Nigdy nie sprawiało mi problemu to, jak wyglądam, ale teraz jest bez porównania. Czuję się atrakcyjna, chcę się ładnie ubierać, częściej wychodzić do ludzi i mam większą pewność siebie.
AW. Marta – ostatnie pytanie: co zamierzasz teraz z tym sukcesem dalej robić? Co już robisz?
MD: Jak już osiągnęłam swój cel, powiedziałam sobie, że nie chcę zaprzepaścić tego, co osiągnęłam. Było przecież naprawdę ciężko, a mi się udało! Staram się przestrzegać godzin posiłków, ograniczać słodycze, aktywnie spędzać chociaż 1 godzinę dziennie.
AW: Marta bardzo dziękuję Tobie za rozmowę. Życzę Ci, byś swoją postawą „zarażała” teraz tych wszystkich, którzy zastanawiają się czy warto zadbać o siebie, zmienić swoje nawyki, dietę, zacząć dbać o aktywność i cieszyć się z ubytku każdego zbędnego kilograma. Tobie jeszcze raz gratuluję i dziękuję za zaufanie, jakim mnie obdarzyłaś i owocną współpracę.
WYNIKI MARTY po 4 miesiącach współpracy:
Masa ciała: mniej o 15,5 kg /16,5%/
Tkanka tłuszczowa: mniej o 11,5 kg /6,6%/
Masa mięśniowa: więcej o 6,1%
Obwód talii: mniej o 14,5 cm
Obwód brzucha: mniej  o 18 cm
Obwód bioder: mniej o 14,0 cm
Obwód uda: mniej o 9,5 cm

data dodania: czwartek 3 listopada 2016

marta odchudzanie metamorfoza września dieta
marta odchudzanie metamorfoza września dieta
marta odchudzanie metamorfoza września dieta
marta odchudzanie metamorfoza września dieta

O autorze

Agnieszka Witucka

Z wykształcenia jestem Dietetykiem i Coachem. Czując ciągły niedosyt i „głód wiedzy” nieustannie poszerzam swoją wiedzę i śledzę doniesienia świata nauki, by na rzetelnej wiedzy i naukowych dowodach opierać swoją pracę. Obecnie studiuję zagadnienia z psychodietetyki, która jest moją kolejną pasją.
Doświadczenie zdobywałam i nadal zdobywam dzięki nieustającej ciekawości i pasji. Z pełnym oddaniem pracuję z Pacjentem. Nieustannie tworzę i realizuję szereg projektów prozdrowotnych, rozwojowych, edukacyjnych.
Z ogromnym zaangażowaniem cały czas poszukuję optymalnych i indywidualnych rozwiązań w swojej pracy. Nie poddaję się w promowaniu zdrowych nawyków żywieniowych, stylu życia i … bycia na diecie bez diety
Miejsce na Twoją reklamę
Miejsce na Twoją reklamę
Miejsce na Twoją reklamę

SZKOLENIA/KURSY/WARSZTATY

PARTNERZY

FOOD FORUM czasopismo
Kancelaria, Sławomir Szymański, Bydgoszcz
platforma, program dla dietetyka
insulinooporność, dieta, zdrowie, cukrzyca, glukoza, insulina
Za treść artykułów/historii/opini oraz zdjęć administracja nie odpowiada. W przypadku naruszenia prawa, wszelkie zgromadzone dane o osobie łamiącej prawo, zostaną przekazane odpowiednim organom. Korzystanie z portalu oznacza akceptacje regulaminu. Kopiowanie elementów graficznych oraz rozwiązań technologicznych zastosowanych na niniejszej witrynie surowo wzbronione. Właścicielem portalu jest SZUKAM DIETETYKA
© Copyright 2016 www.szukamdietetyka.pl All Rights Reserved

Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl

stat4u